جراحی زیبایی پلک

پلکهای ما (مثل دیگر قسمتهای پوست بدن ما) دستخوش یک سری عوامل خارجی مثل نور خورشید مثل رژیم های لاغری سخت و استفاده از لوازم آرایشی و باد و سرمای شدید دچار خشکی و نازک شدن پوست و ایجاد چین و چروک و شل شدن ماهیچه اوربیکلار زیر آن و گاهی موارد افزایش چربی زیر پلک را هم بدنبال دارد .
درجه افتادگی پلک در افراد مختلف بسته به عواملی که بر آن تاثیر می گذارد متفاوت است . در بعضی فقط با برداشت مختصر پوست و ماهیچه و لی در برخی دیگر علاوه بر برداشت ماهیچه ی اوربیکلار اضافه ی آن چربی اضافه ای که در زیر بافت جمع شده نیز باید برداشته شود.
در هر صورت عمل زیبایی پلک عمل نسبتاً مطمئن و با بی حسی موضع ای و یا در مواردی با سدیشن قابل انجام میباشد. مثلا در مورد جراحی های زیبایی دیگر، 1 هفته قبل از انجام ان باید از مصرف آسپیرین و هر قرصی از این خانواده، اومگا3، ویتامین E, و از کشیدن سیگار خودداری کرد. آزمایش خون و ECG قلب ضروری می باشد. مدت عمل معمولا 2 ساعت می باشد. و 4-5 روز بعد از عمل بخیه کشیده میشود. و جای بخیه نیز بعد دو سه ماه به رنگ طبیعی پوست پلک در میاید. در بعضی افراد احتمال دارد هفته بعد از عمل سوزش و دو بیینی بوجود بیاید که موقتی و به تدریج ظرف چند روز برطرف میشود. از هفته دوم شخص کارهای عادی را به تدریج از سر میگردو بعد از 3،4 هفته فعالیت ورزشی می تواند داشته باشد. در ضمن برای 5،6 روز نیاز به درمان آنتوبیوتیکی در منزل خواهد داشت.